معرفی الگوی ABCD

الگوی ABCD یک الگوی بازگشتی است. به این معنی که هر وقت این الگو را مشاهده کردید، نوید بازگشت روند را دریافت کرده اید. اما در صورتی که این الگو را در انتهای یک حرکت اصلاحی مشاهده کنید، به این معنی است که اصلاح به پایان رسیده و روند به حرکت خود ادامه خواهد داد.

برای پیدا کردن این الگو شما به دو چشم بسیار تیز بین نیاز دارید، و البته یک ابزار بسیار به درد بخور به نام فیبوناتچی. این الگو همانطور که از نامش پیداست، یک حرکت سه بخشی یا سه موجی است که موج اول نام AB، موج دوم نام BC، و موج سوم نام CD دارد.

بنابراین در این الگو ما با دو موج پیش رونده و یک موج اصلاحی طرف هستیم. بله درست حدس زدید، موج های AB و CD پیش رونده هستند و موج BC یک موج اصلاحی است در دل الگوی ABCD.

برای اصولی تحلیل کردن بهتر است از نسبت های فیبوناتچی استفاده کنید، به این ترتیب که طول موج BC باید حداکثر 0.618 برابر طول موج AB باشد. سپس طول موج CD نیز باید 1.272 برابر طول موج BC.

الگوی ABCD نزولیالگوی ABCD صعودی

 تنها کاری که شما باید انجام دهید، این هستش که ترید نکنید و صبر پیشه کنید تا این الگوی باحال تکمیل شود. وقتی که حرکت ABCD شما تکمیل شد چه در حالت صعودی و چه در حالت نزولی، یکی از نمونه هایی که در تصاویر بالا مشاهده می کنید را پیدا خواهید کرد.

نکات مهم در معامله با الگوی ABCD

این الگو اصلا محدودیت سخت و پیچیده ای برای معاملات شما ایجاد نمی کند، فقط اگر می خواهید خیلی با دقت بیشتری از آن استفاده کنید به دو نکته زیر حتما دقت کنید:

  • طول موج AB باید معادل طول موج CD باشد.
  • زمانی که طول می کشد قیمت از نقطه A به نقطه B برسد می بایست دقیقا معادل زمانی باشد که قیمت از نقطه C به D می رسد.

برای دانلود اندیکاتور روی دکمه دانلود کلیک کنید