قطعا اولین راه رسیدن به درآمد دلاری در بازار های مالی دیدن آموزش های اصولی و داشتن یک منتور با تجربه خواهد بود. اما اگر دسترسی به آموزش و منتور حرفه ای ندارید یا  زمان کافی برای فعالیت در این بازار را ندارید اصلا نگران نباشید. در ادامه دو روش را بررسی میکنیم که با استفاده از آنها میتوانید بدون آموزش و صرف زمان در این بازار سرمایه گذاری کرد و از معاملات معامله گران حرفه این در این بازار کسب سود کرد.

کپی تریدینگ چیست و چگونه می‌توان از طریق آن کسب سود کرد؟

کپی تریدینگ یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری است. منظور از کپی تریدینگ این است که معاملات معامله‌گران با تجربه در حساب شما کپی می‌شود. مکانیزم این روش بسیار ساده و آسان است.

مکانیزم کپی ترید را در ویدئو مورد بررسی قرار دادیم و با نحوه ی عملکرد آن آشنا شدیم.

جهت سرمایه گذاری در حساب کپی ترید ابتدا باید با دقت یک معامله گر انتخاب کنیم. سابقه معاملاتی آن را بررسی کنیم ، میزان ریسک و سود معامله گر را نسبت به ریسک پذیری خودمان و میزان سود مورد انتظارمان مقایسه کنیم و در صورتی که همه ی موارد قابل قبول بود توسط یک پلتفرم کپی ترید مناسب به حساب معامله گر متصل شویم.

در پلتفرم کپی ترید پس از اتصال به حساب معامله گر میتوانیم معاملات را در حساب خود دنبال کنیم و در صورت نیاز حتی میتوانید در معاملات مداخله داشته باشید.
توصیه میکنیم اگر برآیند معامله گر مثبت و قابل قبول بوده و مدیریت سرمایه نیز به طور دقیق رعایت میشود به هیچ عنوان در معاملات مداخله نداشته باشید.


حساب PAMM

در کنار کپی تریدینگ، برنامه ویژه‌ای مانند پم (PAMM) نیز وجود دارد. پم مخفف عبارت (Percent Allocation Management Module) به معنی ماژول مدیریت تخصیص درصدی است. پم نرم‌افزار ویژه‌ای است که به یک مدیر سرمایه مطمئن کمک می‌کند تا پول سرمایه‌گذاران را در یک حساب واحد قرار داده و سود را با برخی از شرایط از پیش تعیین شده بین تمام سرمایه‌گذاران تقسیم کند.

در این سیستم سرمایه گذار تسلطی به معاملات نخواهد داشت و تنها میتواند روند سود و زیان معاملات را دنبال کند و در صورت عدم رضایت از روند معاملات اتصال حساب خود از حساب پم را قطع نماید.
برای سرمایه گذاری در حساب پم نیز نیاز دارید تا میزان ریسک و بازده حساب معامله گر را بررسی نموده و سپس سرمایه خود را به این حساب ها متصل کنید.

امروزه بعضی از بروکر ها خدمات حساب پم و کپی ترید را یه صورت حرفه ای ارائه میدهند.


کدام یک بهتر است؟ کپی تریدینگ یا PAMM؟

نمی‌توان به طور قطع گفت که کدام نوع سرمایه‌گذاری بهتر است. هرکدام از این روش‌ها ویژگی خاص خود را دارند و هرگز ۱۰۰ درصد موفقیت را تضمین نمی‌کنند. این شما هستید که بر اساس رویکرد خود باید تصمیم بگیرید که چه نوع سرمایه‌گذاری مطلوب شما است. در زیر برخی ویژگی‌های دو روش را آورده‌ایم.  •  امروزه پلتفرم های ارائه شده از سوی شرکت های سرمایه گذاری و بروکر ها برای هر دو روش این امکان را فراهم میکنند تا فرایند سرمایه گذاری به گونه ای انجام شود که نیازی به انتقال سرمایه از حساب شما به حساب معامله گر نباشد.
  • در روش کپی ترید قیمت‌هایی که در آن معامله صورت می‌گیرد همیشه برای معامله‌گر و سرمایه‌گذار یکسان نیست. زیرا شما سیگنال را از معامله‌گر به حساب سرمایه‌گذار کپی می‌کنید در حالی که این مشکل برای حساب پم بوجود نمیآید.
  • کپی تریدینگ نیازی به مجوز خاصی برای معامله‌گر ندارد در حالی که برای خدمات PAMM معامله‌گر و مدیر باید مجوزهای خاصی را اخذ کنند. بنابراین در کپی تریدینگ می‌توانید تعداد بیشتری معامله‌گر پیدا کنید.
  • تنظیمات کپی‌ تریدینگ انعطاف‌پذیرتر است و شما به معاملات دسترسی خواهید داشت.
  • سیستم کپی تریدینگ برای معامله‌گران ساده‌تر و شفاف‌تر است و می‌توانید بدون نصب پایانه معاملاتی، اقدام به معامله کنید.
  • همچنین هر زمان که خواستید می‌توانید معامله‌گری به روش کپی تریدینگ را متوقف کنید این در حالی است که در حساب پم جهت قطع اتصال باید درخواست دهید و بسته به پلتفرم ممکن است این فرایند از چند دقیقه تا یک روز زمان ببرد.

صحبت پایانی

کپی تریدینگ و پم یک روش جدید و محبوب برای کسب درآمد در بازارهای مالی هستند. این روش ها به شما امکان می‌دهند با استفاده از تجربه معامله‌گران قابل اعتماد که نتایج چشمگیری داشته‌اند، سود کسب کنید. اما باید پیش از کپی کردن یا اتصال به حساب پم آمار و نتایج مدیر معاملات را با دقت ارزیابی کنید.


در مقاله ی بعدی نحوه ی بررسی و انتخاب یک حساب پم قابل اعتماد را آموزش خواهیم داد.

همچنین میتوانید عملکرد حساب پم گروه کارپیرا را از لینک زیر مشاهده کنید و در صورت تمایل روی حساب ما سرمایه گذاری کنید.

لینک را با استفاده از فیلتر شکن باز کنید.