در جریان معاملات امروز، افزایش سهام حقیقی‌ها در ۸۳ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۲ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۳۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۸۰میلیارد تومان بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورسینه، در جریان معاملات امروز ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰، حقیقی‌ها حدود ۲۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۳۶۰میلیارد تومان بود. افراد حقیقی ۸۳ درصد یعنی پنج هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان مقدار قابل توجهی از کل معاملات نشد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فرآورده‌های نفتی» و «خدمات فنی و مهندسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فلزات اساسی» و «خودرو و ساخت قطعات» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد شاوان، سصفها و پارسان لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به وغدیر، شپنا و فوکا معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری پالایش نفت لاوان حدود ۵۵ میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی سرمایه‌گذاری غدیر با برتری حدود ۲۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۸۳ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۲ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۳۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۸۰میلیارد تومان بود.