فایل مربوط به اکسپرت مدیریت سرمایه ی رایگان در انتهای مقاله قرار گرفته است.

اگر توجه کرده باشید در تمام دوره های آموزشی بر اهمیت مدیریت سرمایه در بازار های مالی بار ها و بار ها به اهمیت مدیریت سرمایه تاکید شده است . این امر نشان دهنده ی اهمیت فراوان رعایت این اصل اساسی در انجام معاملات میباشد.

روش های مختلفی برای مدیریت سرمایه در این بازار وجود دارد که از معروف ترین آنها میتوان مدیریت سرمایه ی کلاسیک را نام برد.

در مدیریت سرمایه ی کلاسیک ابتدا با توجه به استراتژی معاملاتی معامله گر میزان ریسک مجاز روزانه ، هفتگی ، ماهانه و ریسک کل حساب تعین شده و این اصل باید در معاملات فرد رعایت شود.

محل ورود به معامله و اندازه ی حد ضرر توسط استراتژی معاملاتی تعیین میشود و در این مرحله است که مدیریت وارد میشود و حجم معامله را با توجه به میزان ریسک مجاز ، اندازه ی حد ضرر و موجودی حساب تعین میکند.

برای این محاسبه ی حجم می توانید از فرمول های مختلفی از جمله محاسبه دستی حجم معاملات ، محاسبه توسط اکسل ، محاسبه از طریق برخی سایت ها و اکسپرت های دستیار معاملات استفاده کنید. اکسپرت های دستیار آسان ترین روش برای محاسبه ی حجم معاملات و مدیریت ریسک و سرمایه به حساب می آیند. برخی از این اکسپرت ها به صورت رایگان توسط برنامه نویسان عرضه شده اند که در ادامه به معرفی یکی از آنها میپردازیم.

اگر برای انجام مدیریت سرمایه ی خود به امکانات بیشتری نیاز دارید میتوانید از اکسپرت های پولی که توسط برخی شرکت ها عرضه شده اند استفاده کنید. نوتریکولا یکی از این ابزار های مدیریت سرمایه است که از امکانات بسیار زیادی برخوردار بوده و توسط یک تیم برنامه نویسی ایرانی طراحی شده و پشتیبانی میشود. یکی از متمایز ترین امکانات نوتریکولا قابلیت استفاده از حد ضرر و حد سود مورب میباشد و ابزاری بسیار کارامد برای بسیاری از سبک های معاملاتی محسوب میشود. اگر بخواهیم از معایب نوتریکولا بگوییم میتوان به قیمت بالا و نیاز به سخت افزار قوی اشاره کرد.

همچنین می توانید از ابزار مدیریت سرمایه ی شرکت MQLYAR استفاده کنید که از امکانات نسبتا خوبی برخوردار بوده و قیمت مناسب تری نسبت به نوتریکولا دارد.

در ادامه می پردازیم به قابلیت های اکسپرت رایگان مدیریت سرمایه Trading Deal که با توجه به رایگان بودن آن برای متا تریدر 4 و 5 میتواند اولین گزینه برای استفاده به عنوان دستیار مدیریت سرمایه باشد.

از ویژگی های این اکسپرت رایگان مدیریت سرمایه می توان موارد زیر را نام برد:

  1. تعین حجم معاملات با توجه به ریسک درصدی نسبت به بالانس و موجودی شناور حساب
  2. تعین حجم معاملات با توجه به ریسک ثابت دلاری
  3. کاربری بسیار آسان 
  4. تعین حجم معاملات ، حد سود و حد ضرر به توجه به تنضیمات از پیش تعین شده
  5. قابلیت اعمال همه ی موارد روی اوردرهای شرطی
  6. امکان انجام معامله به صورت مستقیم از پنل اکسپرت

با استفاده از این افزونه مدیریت سرمایه می توانید دقیقاً موقعیت های معاملاتی خود را محاسبه کرده و یک ریسک ثابت را از پیش تعیین کنید. اگر می خواهید از یک مدیریت دقیق پول در معاملات خود استفاده کنید، از این ابزار به صورت رایگان استفاده کنید و شانس معاملات خود را افزایش دهید. با استفاده از این ابزار برای متاتریدر می‌توانید ریسک را به دقت تعیین کنید و آن را در معاملات مستقیم و سفارشات شرطی اعمال کنید. 

دانلود و استفاده کاملا رایگان است!

جهت دانلود روی تصویر زیر کلیک کنیداکسپرت رایگان مدیریت سرمایه


ویدئو آموزش اکسپرت رایگان مدیریت سرمایه برای متا تریدر 4 و 5