نرم افزارهای متاتریدر 4 و متاتریدر 5 جزو نرم افزارهای پرکاربرد فارکس هستند که در ویدئوی زیر سعی داریم به تفاوت بین متاتریدر 4 و متاتریدر 5 به تفصیل بپردازیم. 

توجه داشته باشید پلتفرم های معاملاتی زیادی برای انجام معاملات در بازار فارکس وجود دارند که هر شخصی بنا به نیاز های خود میتواند از آنها استفاده کند. پلتفرم هایی مانند تریدینگ ویو، نینجا تریدر، سی تریدر و.... اما چیزی که متا تریدر را از آنها متمایز میکند این است که تقریبا تمام بروکر ها امکان استفاده از این دو پلتفرم را به شما خواهند داد. 

نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شرکت سازنده متاتریدر درآینده برای متاتریدر 4 آپدیتی نخواهد داشت. این به این معنی خواهد بود که به مرور زمان متاتریدر 4 از دسترس خارج خواهد شد و معامله گران تنها قادر به استفاده از متاتریدر 5 خواهند بود.

از ویژگی هایی که منحصر به نسخه 5 میباشد امکان استفاده از حساب های شبکه ای یا نت بر روی نرم افزار میباشد. الگوریتم معاملاتی حساب های نت بسیار متفاوت بوده و در مقاله ای مجزا به نحوه ی عملکرد آن خواهیم پرداخت. همچنین نسخه ی 5 عملکرد و امکانات بهتری در بک تست گیری دارد که به شما کمک میکند تا جزئیات دقیق تر و کاربردی تری از نتایج تست خود را داشته باشید.

با وجود این که بسیاری از معامله گران از موضوع عدم پشتیبانی و بروزرسانی متاتریدر 4 اطلاع دارند اما به علت وجود اندیکاتور ها و ربات های فراوانی که برای این پلتفرم نوشته شده است همچنان استفاده از نسخه 4 را به نسخه 5 ترجیح میدهند.

در ویدئو زیر با ما همراه باشید تا با تفاوت های این دو نسخه از پلتفرم متا تریدر بیشتر آشنا شوید.

برای آموزش کار کردن و باز کردن حساب دمو در نرم افزار متاتریدر 5کلیک  کنید.